2017 - GAC - akrobatická a plachtařská škola Miloše Ramerta

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2017

sportovní úspěchy
 
23. 9. 2017 letiště Mladá Bloleslav - akrobacie na kluzácích...

Dnes se jednou sestavou odlétala poslední akrobatická GLD soutěž letošní sezóny v ČR O pohár primátora Mladé Boleslavi.
Medaile pro GAC Benešov: zlatá-Unlimited-Miloš Ramert,
stříbrná-Sportsman-Adam Klenka,
stříbrná-Advanced-David Beneš.
Další umístění letců GACu:
Advanced 4. místo-L.Pařízek a 5.místo-Tomáš Bartoň, Sportsman 8.místo-P.Velek.
Výsledky jsou na: www.acro-online.com/event/66/results#combined.


K akrobatické sobotě bezmotorových akrobatů v Mladé Boleslavi přidali nádherný výsledek i další dva naši kamarádi Honza Rolinek z AK Kyjov a Martin Řezáč z AK Jaroměř. V německém Blumbergu na akrobatické soutěži dvoučlenných posádek na cvičných kluzácích slavně zvítězili! Vítězství je o to cennější, že není jednoduché se přizpůsobit místním soutěžním pravidlům, která se značně liší od pravidel FAI-CIVA.
Také se létají navíc takové akrobatické prvky, které nejsou v katalogu a dodnes jsem nepochopil, jak se určují jejich bodové hodnoty. Když jsme se tam s Honzou Rolinkem vypravili poprvé v roce 2012 a žádali jsme předem o pravidla či o sestavy nebo figury do tajných sestav, dostali jsme od Schörsche Döerdra odpověď : "Überraschung = překvapení! ".
Bylo. Přesto jsme udělali Überraschung organizátorům zase my a na DG-1000 jsme vylétali stříbrnou medaili.
Následující rok jsme již vyrazili s letci pro 4 posádky: Ramert, Rolinek, Kovařík, Picka, ale bez kluzáku. Stali jsme se s Honzou Rolinkem členy Baden-Württenberg Segelkunstflug Förderverein a tak jsme si mohli zapůjčit klubové kluzáky ASK-21.
Už si nás ale pohlídali a v soutěži 50ti posádek trošku nefér hodnocením některých rozhodčích nepustili "na bednu".
Schörsch nám tehdy omluvně vysvětloval, že někteří z rozhodčích nejsou místní a ty zaujaté vlastně ani moc nezná a že vlastně nejde ani o umístění jako spíš o Treffen a Spass.
Tak letošní ročník zcela evidentně fungoval korektně a kolegové, kteří také často trénují u nás v GAcu v Benešově získali historické vitězství!
Z mobilu zatím dorazily pouze ofocené sestavy v takové formě, jak byly publikovány a výsledková listina. U nás jsme uvyklí vyššímu standartu, ale proti stojí zas argumenty jednoduchosti, pohody, tradice a "Treffen und Spass".


_______________________________________________________________________________________________24. do 27.8.2017 AKJH pořádalo Mistrovství ČR v akrobacii kluzáků.

V sobotu 26.8.2017 skončilo na letišti Aeroklubu Jindřichův Hradec Mistrovství ČR v akrobacii na kluzácích kategorií Sportsman a Intermediate a pohárové - nemistrovské soutěže kategorií Advanced a Unlimited. Letos se závodů zúčastnilo rekordních 24 akrobatů, kteří během středy a ve čtvrtečního dopoledne odlétali povinné familizační lety (trénink) a poté do soboty, během slunečného počasí a teplot kolem 30ti stupnů zvládli v každé kategorii odlétat 5 soutěžních sestav.
Pro GAC Benešov vezou naši akrobati domů opět trofeje nejcennější. Nejmladší účastník mistrovství Adam Klenka zvítězil v kategorii Sportsman. Pro akrobatický sport je také velkým příslibem, že druhé místo v kategorii Sportsman vylétal druhý nejmladší soutěžící Vojta Sehnal z AK Kolín. V kategorii Sportsman obsadil pěkné šesté místo z 12ti náš létající houslový virtuoz Vašek Polívka. Náš zástupce v kategorii Intermediate Honza Štindl obsadil poslední, páté místo, neboť kvůli pracovním povinnostem dopravního pilota soutěžil jen ve čtvrtek a stihl odlétat pouze 2 sestavy z celkových pěti.
Všichni čtyři akrobaté, soutěžící v kategorii Advanced trénují v "akrobatické" líhni GAC Benešov a našimi kmenovými členy je vitěz kategorie Advanced Tomáš Bartoň, stříbrný David Beneš i "bramborový" Lukáš Pařízek, který se ale na soutěžního Foxe pro kategorii Advanced přeškolil před necelými dvěma týdny. Pro druhého Davida Beneše a třetího Pepu Rejenta byla tato soutěž první větší zkušeností na výkonnějším jednomístném Swiftovi. Bodové rozdíly v celkovém hodnocení měla kategorie Advanced minimální. V královské kategorii Unlimited letos začíná Aleš Ferra mladší. A protože se nezúčastnil letošního mistrovství světa v polské Toruni, potřeboval jako první soutěžní zkušenost v nejnáročnější kategorii alespoň soutěž nemistrovskou. Sparringparnery nakonec našel ve Vladimíru Machulovi a Miloši Ramertovi, kteří původně vyrazili do J.Hradce soutěž organizačně zabezpečit - Vláďa jako hlavní rozhodčí i organizátor a Miloš jako rozhodčí a trenér, hlídající výkony svých svěřenců. Oba nakonec vždy na konec "rundy" opustili sluncem rozpálené posty rozhodčích , rozcvičili oči unavené sledováním akrobatů na modré obloze, pokusili se soutředit na své sestavy a vymazat z hlavy desítky sestav do té chvíle hodnocených a startovali akrobatit do vedra. Výkony byly do jisté míry ovlivněny těmito specifickými podmínkami , ale i kategorie Unlimited odlétala 5 sestav a v konečném pořadí se piloti poskládali : 1. Vláďa Machula, 2. Miloš Ramert a 3. Aleš Ferra mladší. Mistr světa v kategorii Advanced - kluzáky z roku 2015 Mirek Černý se letos poprvé bezmotorového mistrovství nezúčastnil - doháněl pracovní povinnosti po "prolétaném" období během tréninků i soutěžní účasti na Mistrovství Evropy v motorové akrobaccii kategorie Advanced, které skončilo před dvěma týdny v Chotěboři. A protože zrovna oslavil narozeniny, alespoň mu banda závodníků na dálku zahalekala přání do telefonu. MRam.


      P.S. ...domů do GACu se v neděli odpoledne přivážejí dvě zlaté a dvě stříbrné...to je hustý!!...

Mateřské aerokluby akrobatů:
GAC Benešov, 2)Vojtěch Sehnal - AK Kolín, 3)Lukáš Novotný -AK Kyjov, 4)Vít Čtvrtníček- AK Kyjov, 5)Miroslav Mančík - AK Kyjov, 6)Václav Polívka - GAC Benešov,  7)Ivan Krejčí - AK Chotěboř, 8)Jan Oščatka - AK Jaroměř, 9)Pavel Schoř - AK Brno Medlánky, 10)Ondřej Krejčí - AK Chotěboř, 11)Libor Kovařík - AK Hosín, 12)Radim Hauptman - AK Jičín

Kategorie INTERMEDIATE: 1)René
Šuman - AK Mladá Boleslav, 2)Václav Sehnal - AK Kolín, 3)Jiří Krtička - AK Jaroměř, 4)Radim Jordán - AK Žamberk, 5)Jan Štindl - GAC Benešov.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Kategorie ADVANCED:  1)Tom
áš Bartoň - GAC Benešov, 2)David Beneš - GAC Benešov, 3) Josef Rejent - AK Praha Letňany, 4)Lukáš Pařízek - GAC Benešov
Kategorie UNLIMITED:  1)Vladim
ír Machula - LAC Moravská Třebová, 2)Miloš Ramert - GAC Benešov, 3)Aleš Ferra junior - AK Jindřichův Hradec.
Oficiální VÝSLEDKY.
_______________________________________________________________________________________________6 . -18.8.2017 – Plachtařské mistrovství regionů, Křižanov, Czech Republic...

...letiště Křižanov...Českou republiku reprezentovalo 8 pilotů v 6 posádkách. V klubové třídě létal Michal Lešinger, který se umístil na 5. místě. Z odletěných 5 disciplín 3 vyhrál, přesto to nestačilo na medailové umístění. Michal Lešinger, také závodník v klubové třídě, se umístil na 12. místě.
Ve standardní třídě létal Miloslav Cink a Pavel Loužecký. Pavel Loužecký získal titul Mistra Evropy, Miloslav Cink vybojoval titul 1. vícemistr Evropy. Z odletěných 5 disciplín Pavel Loužecký a Miloslav Cink vyhráli 2 disciplíny, ve zbylých 3 disciplínách se vždy drželi do 10 místa, a tak to stačilo na zasloužený titul.  
Ve 20 metrové dvojsedadlové třídě závodili Jan Horák & Jiří Kusbach a Tomáš & Matěj Rendla.
Podrobnosti viz http://www.egc2017.cz
___________________________________________________________________________________________________________________


25. července až 5. srpna 2017 Mistrovství světa v bezmotorové akrobacii, leišště Toruň, Polsko...

5.8.2017...závěrečným ceremoniálem bylo odpoledne ukončeno Mistrovství Světa v bezmotorové akrobacii 2017. Tomáš Bartoň se v kategorii ADVANCED umístil na 17. příčce a Miloš Ramert v kategorii UNLIMITED na 19. příčce.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

15.-17.6.2017- Mistrovství ČR v letecké akrobacii - letiště Chotěboř

kategorie Sportsman: 1. místo - David Beneš, 2. místo - Martin Meloun, 8. místo - Jan Říha, 10. místo - Kateřina Půlpánová
...super motivace pro další trénink...
...další fotografie od Martinky Burianové:
https://www.zonerama.com/Link/Photo/105776708/3220727
______________________________________________________________________________________________________________

8.-10.6.2017...akrobatická soutěž bezmotorových akrobatů Two Seater Glider Acro Cup a doplňkové soutěže v kategorii Advanced ve Zbraslavicích...

Postřehy z akrobatické soutěže bezmotorových akrobatů Two Seater Glider Acro Cup a doplňkové soutěže v kategorii Advanced ve Zbraslavicích, která se létala od čtvrtka 8. do soboty 10.6. a skončila tradičně úspěchem barev našeho klubu GAC Benešov. v kategorii dvoumístných posádek (pilot + kopilot) zvítězil náš v současnosti nejlepší akrobat (a mistr světa v kategorii Advanced GLD z roku 2015) Mirek Černý s naší motorovou žákyňkou Janou Kaňkovou. Stříbrnou pozici obsadili Petr Velek s Milošem Ramertem a čtvrté místo a "bramborovou medaili" vylétala posádka Miloš Ramert a Adam Klenka.
Před poslední, pátou sestavou byli na 3. místě, ale chyba v úplně poslední figuře (velbloud) v posledním letu pustila na 3. místo Martina Řezáče z Jaroměře s Honzou Rolinkem z Kyjova. Oba letci ale značnou část svých akrobatických zkušeností získali právě výcvikem a tréninkem pod vedením Miloše Ramerta také v Benešově, tak je fajn, že jim akrobacie tak jde. V kategorii Two Seater bodovalo 17 posádek, což je rekordní účast. V přidružené soutěži kategorie Advanced soutěžili letos jen 3 piloti, ostatní "adventisté" nedorazili kvůli pracovním a studijním povinnostem a také 3 z nich (všechno letci GACu - Beneš, Meloun a Pařízek) letos první půlku sezóny věnovali motorové akrobacii a do Foxe na trénink nastoupí až po mistrovství ČR v motorové akrobacii v Chotěboři 15.-17.6.2017.
První dvě místa v Advanced obsadili naši junioři Aleš Ferra mladší a Tomáš Bartoň. Třetí místo obsadil Miloš Ramert, který zkoušel výkonnostně porovnat cvičný L-13AC Blaník proti akrobatickému speciálu MDM-1 Fox. Vítězství v první, povinné - volné sestavě bylo překvapením. V dalších náročných tajných sestavách už ACčko nestíhalo a bodové známky byly oproti akrobatům s FOXem nižší. ACčko však potvrdilo svou pozici velmi kvalitního cvičného stroje v posloupnosti výcviku před přeškolením na Foxe.
Jen je škoda, že je k dispozici pouze jeden kus a typu by jistě prospěla jistá modernizace. A které další soutěže čekají letos na naše bezmotorové akrobaty?
1. a 2. července Mistrovství ČR v kategoriích Advanced a Unlimited v Břeclavi, 27.7. až 5.8. mistrovství světa Advanced a Unlimited v polské Toruni, 24. až 27.srpna Mistrovství ČR kategorií Sportsman a Intermediate, 9. a 10.9. Táborský pohár a 23. a 24.9. Mladoboleslavský pohár. Tak mají akrobatičtí letci na kluzácích ještě bohatou část sezóny před sebou a mají se co snažit.
...fotogalerie od Martiny Burianové...

_______________________________________________________________________________________________________________

  

13.5.2017 Pohár Moravy na letišti Kyjov

15.5.2017...jednodenní soutěž bezmotorových akrobatů - Pohár Moravy na letišti Kyjov, létaná v sobotu 13.5., proběhla nad očekávání úspěšně. 13 soutěžících odlétalo s kluzáky ASK-21 a L-13AC v kategoriích Sportsman (8) a Intermediate (5) po dvou soutěžních sestavách, přestože soutěž několikrát na kratší časové úseky přerušovaly bouřkové přeháňky. Krupobití naštěstí letiště Kyjov minulo o 4 km, ale poničilo některé vinice v okolí. Večer ve vinném sklípku u Milotic proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a dekorování vítězů. Celkové výsledky: kategorie Sportsman a kategorie Intermediate .
Na této letos v pořadí druhé soutěži bezmotorových akrobatů, která byla pokračováním výcvikového a tréninkového acro GLD campu v Kyjově, průběžně probíhalo i rozlétávaní některých letců, kteří museli i soutěž absolvovat se "safety" instruktorem, který sice nesměl během soutěžního letu ani pomáhat ani napovídat, nicméně byl na palubě kvůli případnému zásahu pro dodržení bezpečnosti letů.
Tato "příjemná" povinnost byla z Honzy Rolinka přenesena na Miloše Ramerta, neboť Honza musel na poslední chvíli nahradit nedorazivší kolegy na postu rozhodčích. Piloti našeho klubu pokračovali ve sběru drahých kovů na stupních vítězů. Vašek Polívka stihl dojet ráno od vlaku na letiště na své cestovní koloběžce, na housle cvičit na startu schovaný u traktoru a ještě vylétat stříbrnou medaili v kategorii Sportsman.
Honza Štindl profesionálním výkonem zvláště v druhé sestavě kategorie Intermediate přelétal i stárnoucího trenéra Miloše Ramerta, který už nevydrží co za mlada, a který při svém desátém sobotním akro startu (utrápen lety ve funkci "safety" s ASK-21 i L-13AC ) nepřesnými vertikálami získal body pro stříbrnou medaili.
K jedné zlaté a dvěma stříbrným lze za úspěch akrobatického výcvikového procesu GACu počítat i nadějný výsledek juniorské akrobatky Hanky Procházkové, která ač kmenově AK Kroměříž, veškerý akro výcvik a dosavadní tréninky absolvovala a jako hostující člen GACu Benešov pod náročným vedením našich instruktorů. Třídenní výlet našich letců do Kyjova - i s L-13AC OK-8812, naloženým na transportním voze, umožnil využití pátku a neděle pro seznámení akrobatů ,zvyklých na ASK-21, s odlišnými akro vlastnostmi L-13AC. Probíhalo přeškolování i akro výcvik odlišné pilotáže při provádění základních obratů. MRam.

_______________________________________________________________________________________________


5.-6.5.2017 Mostecký pohár v motorové akrobaci


...na
https://acro-online.com/event/59/results#combined jsou čerstvé výsledky Mosteckého poháru v motorové akrobaci. Zlatá v kategorii Sportsman - Martin Meloun, zlatá v kategorii Intermediate  - Lukáš Pařízek...oba naši bezmotoroví akrobati. To jim zorganizuji u nás oslavu. Jen abych na těch oslavách nevykrvácel...
      


_______________________________________________________________________________________________

...první hodnocenou soutěží bezmotorových akrobatů byl Kolínský pohár. Poté, co Velikonoční pohár - akrobatickou soutěž v Benešově, jsme po úspěšném tréninkovém pátku zrušili pro totální nepřízeň počasí, v Kolíně jsme byli odhodláni létat i na limitech větru, oblačnosti, zimy a vlhka. Termoska pochopil a po letovém výcvikovém a tréninkovém pátku 21.4. v sobotu lilo, fičelo a lilo. Ještě ve 14:50 situace vypadala beznadějně, ale po 15:00 hod. se hrana deště přesunula o 3 km na jih a soutěž jsme spustili. I tak byl vítr kolmo z boku na dráhu na limitu pro starty a přistání, tak s některými méně vylétanými piloty pro vyšší bezpečnost během soutěžních letů vzadu v ASK-21 seděl "safety" instruktor Miloš Ramert - a nesměl napovídat, pouze měl v kritických okamžicích zasáhnout a zachránit letadlo a životy. Nakonec v sobotu 22.4.do západu slunce stihla kategorie Sportsman odlétat jednu sestavu a 3 soutěžíci v kategorii Intermediate sestavy dvě. Počítali jsme s nedělním dopolednem na odlétání druhé sestavy kategorie Sportsman, ale počasí opět zvítězilo. Vítr z boku zesílil natolik, že ani se "safety" instruktorem by to safety nebylo, základny mraků klesaly dolů a chodily silné dešťové přeháňky. Nicméně výsledky a vítěze bylo možné vyhlasit i z toho, co se v sobotu stihlo odlétat. Ani za výsledky na této regionální soutěži se letci GACu nemusejí stydět. Honza Štindl zvítězil v kategorii Intermediate a Vašek Polívka obsadil 4. místo v kategorii Sportsman.  2.místo ve Sportsmanu obsadil Radim Hauptman, kmenově sice člen AK Jičín, nicméně akrobatící a akro trénující u nás - u GAC Benešov. Výsledková listina.

_______________________________________________________________________________________________
Tradičně prvním plachtařským podnikem v našem regionu byl plachtařský AZ Cup ve Zbraslavicích, který končil poslední disciplínou v pátek 21.4.2017 a vyhlášením vitězů + masným večírkem v sobotu 22.4. Brzký jarní termín a letošní extrémně studené a mokré jarní období (i když týden před Velikonocemi bylo už nádherně teplo a sucho) závodníky, pořadatele i pomocníky řádně prověřily. Měl jsem tucha, že komplikované podmínky budou výhodou pro Tomáše Suchánka, který od nás vyráží na tréninkové přelety ne dle vhodného počasí, ale když má volno v práci - to dost často znamená, že v hroznejch sračkách. Po čtyřech disciplínách obsadil na stupni vítězů v třídě Kombi 2. místo mezi úctyhodnými dámami Alenou Netušilovou a Lenkou Kuthanovou, které jediné udržely krok s naším specialistou na mizerné počasí. V klubové třídě zvítězil po třech disciplínách Tomášův věčný rival z CPS Ivan Harašta z Toužimi. Slušné 11. místo ze 34 soutěžících v třídě Klub vylétal náš plachtař Viktor Bečan. Takže přijatelný začátek sezóny je ale potřeba pokračovat i zbytek roku! Bližší informace a kompletní výsledkové listiny jsou na www.azcup.cz.
_______________________________________________________________________________________________

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky