2013 - GAC - akrobatická a plachtařská škola Miloše Ramerta

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2013

Two Seater and Retro Glider Aerobatic Cup
nová akrobatická soutěž na českém nebi!

1st Two Seater and Retro Glider Aerobatic Cup 2013

kliknutím zvětšíte...Miloš RAMERT, Vladimír MACHULA a Aeroklub Zbraslavice. To jsou hlavní organizátoři prvního ročníku akrobatické soutěže kluzáků - veteránů a dvojsedadlovek.

Ve dnech 15. - 17. srpna 2013 se sešlo 5 akrobatických pilotů kluzáků na souěži Retro a 12 posádek, sedlajících akrobatické dvojsedadlovky na soutěži Two Seater na prvním ročníku mezinárodní soutěže v letecké akrobacii kluzáků Two Seater and Retro Glider Aerobatic Cup 2013.

Retro - vítězí Miloš RAMERT na kluzáku Lo100 aneb dlouho očekávaná "velká" zlatá medaile z mezinárodních závodů. Podrobné výsledky
.

Two Seater - víězí dvojice Beneš - Houška na kluzáku L 13AC. Podrobné výsledky
.
Ředitel soutěže Martin MEZERA při vyhlašování výsledků vyslovil přesvědčení, že byla založena nová tradice tohoto typu soutěží a jménem členů a organizátorů z Aeroklubu Zbraslavice slíbil, že se všichni můžeme těšit za rok na další ročník. Zároveň vyzdvihl práci Vladimíra MACHULY a Miloše RAMERTA při organizaci této soutěže. Ten (kromě zahraničních účastníků) odlétal výcvik na akrobatických kluzácích se všemi českými účastníky soutěže.

Co dodat na závěr? Především popřát nově narozenému dítěti dlouhý věk a ze strany AK Zbraslavice a odpovědných funkcionářů na úseku letecké akrobacie AeČR popřemýšlet, zda se neucházet v nejbližší budoucnosti o organizaci některé z vrcholných mezinárodních soutěží v letecké akrobacii kluzáků. Jsem přesvědčen, že Aeroklub Zbraslavice disponuje dostatečnými organizačními zkušenostmi a mnoha obětavými členy, což je zárukou zorganizování kvalitní akrobatické soutěže na nejvyšší úrovni.

Jiří DODAL
generální tajemník AeČR


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky